укррус

Телефони у Миколаєві

  • (095)129-74-01
  • (093)977-27-98

Що купити заздалегідь новонародженому, які покупки відкласти на потім, а що взяти в оренду.

Що купити новонародженому, які покупки відкласти на потім. А що взагалі взяти в оренду.
Будь-яка жінка любить стабільність. Тим більше, якщо вона готується стати мамою! Тому, як тільки трохи округляється животик, в руках виявляється ручка з блокнотом, а в голові хоровод думок: що купити до народження малюка?

 

Що потрібне для новонародженої дитини.

Величезні списки речей, найкращі іграшки, ліжечко з ажурним балдахіном... Але чи так багато потрібно дитині в перші місяці життя? Чи можна придбати справді потрібне, залишивши частину бюджету на потім?

І так, що потрібно купити ОБОВ'ЯЗКОВО.

                                             ПОЛОГОВИЙ ДІМ. Все починається з нього.

Почнемо з самого початку. Що взяти з собою в пологовий будинок? Зазвичай, кожній мамі видається шпаргалка із приблизним списком речей, тож проблем не виникає. Але варто бути готовим до того, що деякі «дрібнички» доводиться докуповувати. Наприклад:

  • Підгузки для новонароджених (маркування: 1, baby born або від 2 до 5 кг). Буде достатньо однієї великої упаковки. Коли вона закінчиться, Ви швидше за все вже перейдете на «двійку». Перевірено!
  • Вологі серветки. Серветки бувають різними, і не кожна мати розбереться в них з першого погляду. Беріть ті, на яких вказано "0+" або "sensitive". Виробник – будь-який, але з особистого досвіду, найкращі (ціна-якість) – ТМ «SMILE».
  • Одноразові пелюшки (2 упаковки), фланелеві (2-3 шт.), ситцеві (2-3 шт.)

Ще не варто забувати про одяг на виписку для себе та малюка! Відразу покладіть у пакет косметику та стрічки (рожеву та блакитну, якщо не знаєте, хто у Вас). Батьки, як правило, про це забувають. Або беруть не те…

Великий гардероб для маленької людини?

Тільки на перший погляд здається, що одягу для новонародженого має бути багато. Насправді цілком вистачає таких речей:

 

  • Штанці на резинці та сорочечки з кнопками на грудях (краще із закритими ручками) – 2-5 пар. Розмір 56-62 (нічого страшного, якщо одяг буде завелика, цей «недолік» дуже швидко стане «гідністю»). Ці вбрання найзручніші від народження і до 1 – 1,5 місяців. Пізніше краще перейти на сліпи («чоловічки»).
  • Боді із застібкою на грудях із коротким/довгим рукавом – по 2-3 штуки кожного. Радимо до 2-3 місяців уникати будь-якого одягу через голову. Вона дуже незручна.
  • Чіпчик (теплий) - 2-3 штуки. Використовуватиметься після купання та на прогулянку, під теплу шапку.
  • Шкарпетки – 3-4 пари. Краще теплі, але якщо у Вас добре топлять, або пологи чекають на літо, візьміть ще кілька пар бавовняних.

До речі, колготки брати у цьому віці недоцільно. Їх незручно змінювати, та й виготовлені вони, як правило, з додаванням синтетичного волокна, що може негативно вплинути на ніжну дитячу шкіру.

  • Сліпи («чоловічки») – 3-5 штук. Неймовірно корисне «винахід» для дітей від 0 до 9 місяців. Зручно використовувати як вдень, так і вночі, а також на прогулянку.
  • Комбінезон теплий + комбінезон (махровий, флісовий або тонкий синтепон) на вулицю – це для зимових діточок. Для весняно-осінніх прогулянок буде достатньо махрового сліпу+комбінезону на тонкому синтепоні. Брати краще трансформер чи комбінезон для 12 місяців (щоб було зручно ховати ніжки!). Так само потрібна шапка. Краще без зав'язок, але це вже на Вашу думку.

Якщо малюк народився влітку, вистачить одного махрового «чоловічка» (на випадок, якщо на вулиці дощ чи вітер).

Як бачите, список досить скромний, і краще дотримуватись саме його. Адже в цьому віці малюки ростуть як на дріжджах і, наприклад, річ, куплена при народженні, на 2-3 місяці буде вже мала.

Гігієна за всіма правилами

Коли гардероб укомплектований, переходимо до «водних процедур». А, точніше, до списку речей, який потрібний для догляду за крихтою. Що ж до нього входить?

Підгузки (краще брати одразу «двійку»). Якщо підгузки, якими Ви користувалися в пологовому будинку, підійшли, можете сміливо брати кілька мега-пачок більшого розміру. Чи не промахнетесь☺.

Вологі серветки, дитячий крем без ароматів (жирний, «Зайчик» або «Лиска» - ідеальний варіант), «Судокрем» (можна замінити звичайним крохмалем при подразненні) або суха присипка, відро для сміття і пакети. Ось набір, який знадобиться для зміни підгузків.

Одноразові пелюшки (найбільшого розміру) 2-3 упаковки або 2-3 багаторазові пелюшки – «непромокашки». Для прийняття повітряних ванн, заряджання або перевдягання. Непромокає пелюшка, також гарна для сну (якщо раптом протікає підгузник).

Манікюрний набір для новонароджених або нові манікюрні ножиці для догляду за нігтиками.

Ванночка, термометр для води, рідке мило (без запаху), великий махровий рушник та трави (черга, ромашка). Ще залиште одну тонку пелюшку для купання і приготуйте велику каструлю (щоб кип'ятити воду). Можна також випробувати підставку для новонароджених, якщо купатиме хтось один і таблетки для пом'якшення води (місяців з 2-3, коли почнете використовувати водопровідну воду).

Дитячий порошок чи терте господарське мило. Кондиціонер брати не треба.

ПОБУТТЯ ... чи не бути?

Облаштований побут із появою дитини – на вагу золота. Адже молодій мамі і так складно перебудуватися на новий лад. І щоб все пройшло без зайвого клопоту, заздалегідь подбайте про те, щоб було куплено такі речі:

Нічник або тьмяна лампа. З появою малюка, «нічне життя» стає більш активним, але включати світло в кімнаті - табу (інакше потім кілька годин качати дитину, що прокинулася!). Тому знайдіть такий варіант, який і спати не буде заважати, і допоможе швидко зорієнтуватися в просторі, якщо дитину потрібно, наприклад, переодягнути.

Пеленальний стіл чи будь-який стіл у кімнаті, який можна пристосувати під потреби дитини. Якщо ви вирішили переобладнати письмовий стіл - накрийте його ковдрою (краю підігніть як бар'єр) і постеліть пелюшку, яку зверху накрийте звичайною, фланелевою.

Ліжечко з матрацом, балдахін, бампер, простирадло на гумці (2-3 штуки), ковдра. Можна придбати одразу, а можна – до 2-3 місяців. Якщо Ви плануєте спільний, але не хочете позбавлятися свого сну, вчиніть так: зніміть бічну стінку біля ліжечка, і приставте її впритул до своєї. Так Ви будете гранично близько до малюка, і в той же час - не будете переживати про те, яку позу під час сну зайняти. Так, і тато не відчує себе зайвим!

Автолюлька. Тільки для власників авто, звичайно!

Мобіль. Буде цікавий малюкові вже з 2-х місяців. До речі, дитячий автомобіль краще взяти в оренду, адже можна отримати якісну річ за невеликі гроші.

Шезлонг. Особливо підійде мамам, які планують більшу частину часу проводити з дитиною самі. Завдяки шезлонгу можна займатися будь-якими домашніми справами без відриву від малюка, що економить не лише час, а й нерви.

Ігровий килимок (з дугами, килимок-мат). Його, як і мобіль із шезлонгом, краще взяти на прокат. Користуватися ним недовго (з 2 до 4 місяців максимум), тому сильно витрачатися немає сенсу.

Брязкальця. Вибирайте лише ті, які дитина зможе взяти в ручку (з тонким кільцем). І ще ... не дивуйтеся, що місячна дитина не грає - їй ще рано. Бажання трясти і куштувати смак прийде трохи пізніше – ближче до 2 місяців. А поки що гратиме мама.

Коляска та/або рюкзак-кенгуру/слінг.
Список приблизний, але всі ці речі справді потрібні і використовуватимуться. Зі списку покупок можна викреслити зовсім: подушку (лікарі не рекомендують використовувати її до 1 року) і м'які іграшки (швидко припадають пилом, можуть викликати алергію).

МАМІНА АПТЕЧКА

Ну, і не можна забути про такий важливий пункт, як аптечка для дитини. Обов'язково придбайте:

Краплі від кольк. Їх краще придбати заздалегідь, т.к. проблема колік виникає саме у віці від 0 до 3 місяців і, як правило, уночі. Хоча ... після пари ночей, Ви зрозумієте це самі ☺.

  • Зеленка. Колінки бити вам ще рано, а ось змащувати пупок - саме час.
  • Перекис. Використовується перед нанесенням зеленки на пупкову ранку для дезінфекції.
  • Ватні палички. Візьміть дві упаковки: з обмежувачем та без нього. Ними Ви оброблятимете пупок, допомагатимете малюкові «покакати» (якщо запор) і чистити носик. А ось дитячі вушка, до речі, паличками чистити не рекомендується!
  • Ватні диски. Використовуються для вмивання.
  • Загоює мазь («Бепантен», «Д-пантенол», «Пантодерм» або інші). Стане в нагоді як малюку, так і мамі, якщо раптом виникла така проблема, як тріщини на сосках.
  • Судокрем. Як уже говорилося вище, можна замінити його більш «натуральним» аналогом – звичайним картопляним крохмалем високої якості (дрібного помелу). Він також добре бореться із натертостями та знімає роздратування.
  • Сироп від температури (Нурофен, Панадол або т.п.). Температура завжди виникає раптово, тому пляшку краще тримати неподалік.